Renowacja zabytkowych samochodów

OFERTA

Renowacja zabytkowych samochodów

Renowacja zabytkowych samochodów cieszy się w ostatnich latach wciąż rosnącą popularnością. Mechanika pojazdowa daje możliwość odbudowy aut retro nawet w najgorszym stanie i przeistoczenia ich w samochody kolekcjonerskie, których cena przekroczy najśmielsze marzenia ich właścicieli. Inwestycja w autoklasyki jest w ostatnich latach dobrym pomysłem, ponieważ zadbany pojazd zabytkowy z czasem tylko zyskuje na cenie.

Regeneracja całościowa

Renowacja aut zabytkowych wymaga czasu i gruntownej wiedzy. Z biegiem lat pojazd zabytkowy ulega zniszczeniu, tak samo, jak każda jego część.

Renowacja klasyków rozpoczynamy od sporządzenia listy brakujących elementów, następnie z największą starannością demontujemy wszelkie detale, tapicerkę oraz szyby. Każda z części auto klasyka zostaje posortowana oraz właściwie opisana.

  • Dopiero teraz możemy przejść do rozpoczęcia odbudowy zabytkowego samochodu.
  • Po piaskowaniu, usunięciu części powłoki lakierniczej oraz szpachlówki nadwozie trafia na serwis blacharski. Na tym etapie podejmujemy decyzję, które elementy samochodu zabytkowego zostaną dorobione, a które zakupione.
Renowacja zabytkowych samochodów
Renowacja zabytkowych samochodów
  • Następnie zabezpieczamy autoklasyk przed korozją oraz zabieramy się za lakierowanie auta.
  • Kolejny etap prac to naprawa podwozia, zespołów napędowych oraz elektryki. Silnik zabytkowego pojazdu zostaje rozebrany na części pierwsze i dokładnie odrestaurowany.
  • Na czynniki pierwsze rozbieramy także wszystkie elementy zawieszenia, układu hamulcowego i tylnego mostu. Podzespoły samochodu zabytkowego są piaskowane, naprawiane, wymieniane oraz poddawane defektoskopii, a następnie malujemy je proszkowo lub cynkujemy.
  • Ostatnim etapem jest montaż. Gdy nadwozie wraca z serwisu lakierniczego, instalujemy układ jezdny i silnik. Łączymy ramę z nadwoziem oraz podejmujemy się prac wykończeniowych.
Naprawy częściowe

Niektóre samochody zabytkowe są w dość dobrym stanie i wystarczy, że zostaną poddane naprawom częściowym. Mogą to być usługi blacharskie takie jak naprawa i wymiana elementów dotkniętych korozją, wymiana progów czy naprawa blacharska drzwi. Profesjonalna lakiernia, którą dysponujemy, pozwala nam dobrać idealną grubość lakieru i zachowanie jego oryginalnego odcienia.

Mechanika w przypadku starych samochodów zabytkowych jest skomplikowana ze względu na brak możliwości podpięcia pojazdu pod urządzenia diagnostyczne. Dzięki naszej wiedzy na temat aut kolekcjonerskich jesteśmy w stanie podołać temu zadaniu. Częstymi naprawami częściowymi są też prace tapicerskie. Materiały, które są poddane działaniu czasu, mogą naprawić tylko mistrzowie w swoim fachu, którzy zasilają naszą drużynę.

Oczywiście jest to skrócony opis renowacji samochodu. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z nami.

Przygotowanie samochodu do sezonu

Aby auto klasyk mógł bezpiecznie opuścić garaż, należy przygotować go do sezonu. Najważniejszą czynnością jest sprawdzenie akumulatora i prądnicy. W starych samochodach równie ważna jest wymiana oleju i filtrów olejowych. Równie ważne, jak w samochodach współczesnych są odpowiednie opony i ich wyważenie oraz zadbanie o układ hamulcowy. Dlatego zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji zabytkowej do naszego warsztatu, aby żaden element przygotowania auto klasyka nie umknął państwa uwadze.

Przegląd samochodu przed sprzedażą

Jeśli posiadają Państwo samochód zabytkowy na sprzedaż, chętnie pomożemy w dalszym procesie sprzedaży auto klasyka i pomożemy w jego wycenie. Nasza szeroka wiedza w zakresie motoryzacji zabytkowej pozwala nam pokierować klienta tak, aby zawarł transakcje z korzyścią dla siebie i nie padł ofiarą nieuczciwych handlarzy, którzy zaniżają znacznie cenę samochodu zabytkowego. Chętnie odpowiemy na Państwa dalsze pytania dotyczące samochodów zabytkowych na sprzedaż drogą mailową, poprzez kontakt telefoniczny lub bezpośrednio w naszym warsztacie.

Renowacja zabytkowych samochodów

Masz do nas jakieś pytania?